Czas przyznać się gdzie przepadaliśmy na całe godziny… Już jest!
Pierwsza w Bydgoszczy kawiarnia typu Play Cafe – nasz bydgoski Kogel Mogel.

DSC_0146

Drogie mamuśki ( i tatusiowie): wyobraźcie sobie, że wychodzicie z dziećmi do kawiarni, siadacie do stolika, zamawiacie ulubioną kawkę dobieracie deser i siedzicie tak w spokoju nawet 3 godziny. Dziecko w tym czasie bawi się w sąsiadującym pomieszczeniu. Macie czas dla siebie, wreszcie pijecie ciepłą kawę, czytacie przy tym gazetę/książkę lub przeszukujecie internety… Bez pośpiechu i w spokoju… Pewnie uśmiechacie się teraz pod nosem: z dzieckiem w spokoju? Tak! Takie możliwości dają kawiarnie typu Play Cafe. Powstały one z myślą o nas – rodzicach, którzy chcą na chwilę zrelaksować się przy ulubionej kawie. Dzieckiem w tym czasie zajmują się wykwalifikowane opiekunki/animatorki. Uwierzcie: jeśli raz się wybierzecie- będziecie wracać!

Wróćmy do bydgoskiego Kogla Mogla. Kawiarnia miała swoje otwarcie 1 lipca i jest tematem numer 1 wśród bydgoskich mam i maluszków. Ma dwie strefy zabaw: dużą salę z małpim gajem dla „bardziej samodzielnych” dzieci i kącik dla niemowląt w pomieszczeniu kawiarnianym. Właśnie ten kącik jest dla przychodzących tu rodziców bardzo miłym zaskoczeniem- znajdziecie w nim matę edukacyjną i hybrydowy leżaczek bujaczek. Gnomuś wszystko przetestował i daje rekomendację :)

DSC_0065 DSC_0031 DSC_0017 DSC_0062 instagramStyles

Duża sala zabaw wyposażona jest rewelacyjnie. Mnóstwo różnych gier planszowych, układanek, klocków, ekran multimedialny z aplikacjami edukacyjnymi, małpi gaj i wiele innych, których nawet nie będę próbowała wymienić. Dla Gnomka absolutnym hitem była gra, w której dzieci skakały po macie jak pionki w planszówkach. Do tego duża kostka do rzucania i dziecko przepadło!

DSC_0097 DSC_0108

Przesympatyczne animatorki zajmują się dziećmi, organizując im czas w bardzo różnorodny sposób: od prac plastycznych poprzez zawody sportowe czy zajęcia muzyczne,  do wspólnego budowania zamków. Pomysłów mają naprawdę wiele. Aż rodzicom robi się smutno, gdy dzieci nawet nie zaglądają do kawiarni, tylko bawią się w najlepsze. Gdy robiłam zdjęcia do tego postu Gnomek mówił cały czas: papa mama, papa…

DSC_0073 DSC_0070 DSC_0041 DSC_0201 DSC_0141 DSC_0135 DSC_0128

Kolejnym atutem jest oddzielna toaleta dla dzieci- z małym zlewem i toaletą (tak jak w przedszkolu) i przewijakiem ze sterylnymi podkładami.

DSC_0048

W menu Kogla Mogla są słodkości wypiekane na miejscu: ciastka, ciasta i babeczki, desery z sezonowymi owocami, lody naturalne, świeżo wyciskane soki, koktajle. Gdyby maluch zrobił się głodny może zjeść pyszną zupę, kanapkę czy sałatkę. Dla rodziców oczywiście pełen wybór kaw i herbat. Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach:

DSC_0035 DSC_0063

Od września w Koglu Moglu rozpoczną się warsztaty dla mam: w planach są zajęcia z rękodzieła, szkolenia ze specjalistami, zajęcia kreatywne. Dla każdego znajdzie się kilka ciekawych opcji w różnych przedziałach czasowych. Można tu  również zorganizować urodziny lub spotkania- więc bydgoskie blogujące mamy – do zobaczenia w Koglu Moglu!

A tutaj znajdziecie przekierowanie do faceookowego profilu: KLIK

Lubię to!
2